Kreativní svatební dary, aneb co přidat k obálce

Pozvání na svatbu je vždy příjemná událost. Všichni se těším, jak s kamarády či rodinou oslavíme jejich velký den, dobře se najíme a něco popijeme. Se svatbou se pojí ale i povinnost věnovat svatební dar. A výběr takového svatebního daru není zrovna nic jednoduchého. Nikdy nevíte, jestli se bude budoucím manželům hodit, jestli už to doma nemají a podobně. A kreativní svatební dary jsou ještě složitější na vymýšlení.

Proto většina lidí řeší tento problém klasickou obálkou s penězi – je to totiž nejpraktičtější dar pro novomanžele. Pokud ale chcete přidat trochu kreativity a odlišit se od ostatních, darujte ještě nějakou vtipnou kreativní drobnost, která vždy potěší. Jak na to?

Romantická večeře

Ne, nemyslíme voucher do restaurace, ale kreativní balíček, který jednoduše připravíte sami doma.

Balíček s večeří – budete potřebovat:

 • balíček těstovin,
 • sklenici vaší oblíbené těstovinové omáčky,
 • cedník,
 • lahev dobrého vína,
 • svíčky

Všechno jednoduše zabalte do celofánu, svažte stuhou – a máte hotovo. Romantická kreativní italská večeře je na světě.

Skvělé rande

Stejně, jako existuje krabička poslední záchrany, je pro novomanžele důležitá i krabička pro skvělé rande.

Krabice pro skvělé rande – budete potřebovat:

 • měkkou deku,
 • DVD nebo flashku s romantickým filmem,
 • popcorn do mikrovlnky,
 • brambůrky,
 • dobré víno,
 • svíčky.
kreativní svatební dary piknik pro novomanžele

Kreativní svatební dary a společné zážitky

Nevěsta se ženichem budou mít asi dostatek darů, jako jsou toustovače, mixéry či další věci do domácnosti. Dopřejte jim spíše, ať stráví nějaký čas společně, a ještě se při tom baví. Vždy ale dodržujte obecně platná pravidla pro svatbení dary!

 1. Permanentka do posilovny – pár si společně zacvičí, vyplaví endorfiny a bude spokojen. Poté, co doma budou spokojeně odpočívat, si na vás vždycky vzpomenou. A třeba si na výročí svatby pořídí další permanentku.
 2. Předplatné televize – internetové televize se těší v poslední době velké oblíbenosti a prakticky všechny novější přijímače jejich vysílání poskytují. Předplaťte jim třeba Netflix nebo třeba HBO GO prostřednictvím dárkových karet. Takový víkendový maraton oblíbeného seriálu jistě potěší víc než teplý toast, co myslíte?
 3. Párová masáž – tento společný zážitek nejenom potěší, ale také uklidní tělo i mysl. Dopřejte novomanželům možnost se zbavit toho post-svatebního stresu, což jistě ocení. A pokud chcete být ještě kreativnější, věnujte klidně i poukaz na párovou erotickou masáž.
 4. Kurz vaření – pro utvrzení vztahu je dobré, když pár společně nesdílí jenom ložnici, ale také kuchyň. Na kurzu vaření se sžijí a zjistí, jak mohou společně při přípravě jídla fungovat, což jim ve společné domácnosti jistě pomůže.

Buďte nápaditý a překvapte novomanžele skvělým dárkem, který nejenom potěší, ale také rozesměje. Kreativní svatební dary jsou skvělou volbou, jak na vás hned tak nezapomenou. Pokud chcete hostům udělat radost přímo na svatbě, můžete jim přinést opravdu hodně prskavek, na fotkách to později bude vypadat skvěle! Stejně skvěle, jako naše písmena 🙂