Nejlepší písničky na svatbu – Jaké by Vám neměly chybět?

Na žádné dobré oslavě by nemělo být ticho a o svatbě to platí rozhodně taky. Jak jinak by novomanželé mohli absolvovat první tanec, kdo by předváděl šílené taneční kreace, na které se bude vzpomínat a komu by ukápla slza u nějaké té balady? No, nikomu. A to byste o hodně přišli. Jaké ale jsou nejlepší písničky na svatbu, na které byste neměli zapomenout?

Svatba je tradičně místem, kde spolu tančí všichni napříč generacemi, při tanci často vzniknou i nová přátelství, nebo dokonce láska. Hudba na svatbu je také často významnou položkou ve svatebním rozpočtu a proto byste při jejím výběru měli zvážit všechna pro a proti, které se s tím mohou pojit. Pokud si najmete profesionály, kapelu či DJe, nebudete se muset tolik o svatební playlist starat, ale stejně doporučujeme si udělat seznam písniček, které chcete, aby na vaší svatbě zahráli. Inspiraci k tomu, jaké kousky by podle nás na svatbě neměly chybět, jsme pro vás připravili níže.

České písničky

Čím mladší generace, tím menší je oblíbenost českých písniček. Někdy k tomu jsou důvody oprávněné, ale myslíme si, že i česká, potažmo československá scéna vytvořila takové písničky, které by prostě na svatbě neměli chybět. Vybrali jsme takové, které se na svatbu hodí nejen svým textem, ale také proto, že si můžete být jisti, že uděláte radost svým rodičům a jejich vrstevníkům. A vám se budou líbit taky!

Janek Ledecký – Budu všechno co si budeš přát

Nějakou písničku od Janka Ledeckého zná snad každý. Důvod je velmi jednoduchý a to, že jeho texty jsou přímočaré a chytlavé. Uvidíte, že stačí, aby zahrál kus písničky, a všichni svatební hosté se k Jankovi svým zpěvem připojí. Z jeho repertoáru by šlo určitě vybrat i další písničky, ale ta, ve které se zpívá „budu všechno, co si budeš přát“ se tak nějak na svatbu hodí. „A ještě k tomu rád!“

Karel Gott – Když muž se ženou snídá

Nejzlatější slavík všech dob nám zanechal opravdu velké množství písniček o lásce, ale v roce 1992 vydal album „Když muž se ženou snídá“, na kterém je i stejnojmenná písnička, která se stala rozhodně singlem tohoto alba.

Olympic – Má drahá dej mi víc

Dej mi víc své lásky! Ve svatební den by toto přání mělo být prakticky nemožné splnit, ale zazpívat si tuhle písničku z roku 1968 společně s Olympicy bude chtít hodně vašich hostů.

Anglické písničky

Asi těžko byste hledali libozvučnější jazyk, než je angličtina. Možná i právě proto jsou anglické písničky celosvětově nejpopulárnější a dominují hitparádám všude po světě. I proto si jsme naprosto jisti, že na vaší svatbě nebudou také chybět. Pokud bylo těžké vybrat čtyři české písničky, potom u anglických písniček na svatbu je to ještě stokrát těžší, z těchto čtyřech by vás ale měla minimálně jedna chytnout za srdce zaručeně.

Elton John – Your Song

This is your song. To je tvoje píseň. Právě to je hlavním sdělením písničky, že hraje jen a jen pro vás. V roce 2004 se tento hit umístil na 137. místě žebříčku 500 nejlepších písní všech dob podle časopisu Rolling Stone.

Frank Sinatra – I’ve Got You Under My Skin

Poprvé tato písnička od Franka Sinatra zazněla už v roce 1946, oficiálního vydání se ale dočkala až od 20 let později. Zpívá se v ní o tom, co zná důvěrně každý, kdo se někdy zamiloval. O tom, jak je možné se někomu dostat „pod kůži“

Elvis Presley – Can’t Help Falling in Love

Z podobného období jako Frank Sinatra je i král Rock´n´Rollu Elvis Presley. Oproti Sinatrovi bylo jeho vystupování úplně jiné, podstatně divočejší, nespoutaný a lamač dívčích srdcí. I on měl ale svou zásadní romantickou skladbu a tou je právě Can’t Help Falling in Love. With you.

The Beatles – All You Need Is Love

Ve výběru anglických písniček rozhodně nesmí chybět Beatles. Jak je možné porovnat výše, tak šedesátá léta byla na hudbu opravdu bohatá. All you need is love je z roku 1967 a pokud máte rádi romantické filmy, určitě budete píseň znát i z obřadu ve filmu „Láska Nebeská“

Veselé písničky

Na svatbě se oslavuje především štěstí dvou lidí, kteří se ho rozhodli vzájemně zpečetit manželským slibem. Proto vedle zamilovaných songů nezapomeňte také na něco veselejšího, co hosty rozhýbe, nebo jim jen vykouzlí úsměv na tváři. Stejně tak pokud se necítíte na první novomanželský tanec v provedení nějakého klasického tance, klidně zvolte něco rychlejšího a veselejšího a prostě si to užijte po svém. Ty nejlepší písničky na svatbu by měly být hlavně vaše nejoblíbenější, a pokud na to má někdo z hostů jiný názor, tak ať ho má!

The Rembrandts- I’ll be there for you

Jméno kapely, která tento hit nazpívala, zná jen málokdo, ale melodii této písničky prakticky každý z jakéhokoli koutu světa. Hit „I’ll be there for you“ je totiž znělkou k seriálu Přátelé, který se stal globálním fenoménem posledních desetiletí.

Toploader – Dancing in the Moonlight

I kapela Toploader bude pro většinu hostů kapelou jednoho hitu. Ale myslíme, že to vůbec nevadí. Song Dancing in the Moonlight by mezi svatebními písničkami chybět neměl a to hlavně v případě, že budete mít letní svatbu, pod širým nebem a ještě navíc bez mráčku.

U2 – One

Za kapelu jednoho hitu nemůže nikdo označit kapelu U2. Z jejich písniček by se dalo vybírat opravdu dlouho, ale pokud máte vybrat jen jednu, tak nejsnazší je vybrat tu s názvem „One“. Vedle rozhodně nešlápnete.

Whitney Houston – I Wanna Dance With Somebody

Poslední písnička ve veselém výběru přímo vybízí k tanci a je možné, že po ní uvidíte tancovat i ty hosty, do kterých byste to nikdy neřekli. Zkrátka když Whitney Houston zpívá „I Wanna Dance With Somebody“, tak se prostě musíte zvednout ze židle.

Ploužáky

Tanec, který zvládne naprosto každý, který dá lidem prostor zpomalit a možná si při něm i popovídat, nebo se snad i prvně políbit. Asi každý má vzpomínku na nějaký ploužák a proto mají tyto písničky zvláštní moc. Hodí se ideálně na samotný konec svatebních oslav, kdy už jsou všichni unaveni a pokud budete chtít zábavu utnout a sami jít spát, není nic lepšího, než nechat hrát dlouhé a pomalé ploužáky.

Metallica – Nothing else matters

I když se kapela Metalica proslavila naprosto jinou hudbou, než kterou předvádí v případě Nothing Else Mathers, tak je rozhodně jejich nejznámější a nejhranější skladbou. Intro této písně je hrané na kytaru pouze jednou rukou a to z toho důvodu, že frontmana kapely napadlo v momentě, kdy si při různých turné telefonoval se svou partnerkou a jednou rukou tedy musel držet telefon.

Aerosmith – I Don’t Want to Miss a Thing

Smutná, melodická a totálně romantická písnička je i „I Don’t Want to Miss a Thing“ od Aerosmith. Odkud ji můžete znát? Hlavně asi z filmu Armagedon.

Rolling Stones – Angie

Hlas Micka Jaggera je něco, bez čeho si asi hudbu minulého století umí představit jen málokdo. I když svůj hlas používal častěji v rychlejších a agresivnějších písničkách, tak skladba Angie musí přesvědčit každého, že i frontman kapely Rolling Stones má srdce. Angie rozhodně mezi nejlepší písničky na svatbu patří.

Lucie – Chci zas v Tobě spát

Jedna ze zásadních kapel posledních desetiletí byla v České republice právě Lucie. Jejich texty mohou někdy působit lehce zamotaně, často ale obsahují různé skryté významy. Tuto rockovou baladu bude na svatbě znát prakticky každý a společně s Davidem Kollerem u ní řádně potrápíte hlasivky.