Svatby omezení koronavirus

V roce 2020 jsme si poprvé vyzkoušeli, jak mohou vypadat omezení těch částí života, o kterých jsme si dlouho mysleli, že už nikdy omezené nebudou. Nebylo možné cestovat, zajít se známými na skleničku, sportovat, děti nechodily do školy. Bohužel epidemie koronaviru pokračuje i v roce 2021 a svatby omezení vlády zasáhne také. Jak jde dohromady covid a svatba, kdo musí mít roušky na svatbě a jaké podmínky kvůli je nutné dodržet?

Jaký vliv má covid na omezení svateb?

Aktuální situace ohledně omezení svateb kvůli epidemii koronaviru se vždy odvíjí od aktuálních vládních opatření. Ty vychází z aktuální situace, která nejvíce sleduje nové přírůstky nakažených, počet hospitalizovaných a vytížení nemocnic a také reprodukční číslo R.

Od těchto faktorů se poté odvíjí daná opatření a je možné je sledovat také na tabulce PES, což je zkratka pro celý název ProtiEpidemický Systém.

Jak nám vládní představitelé nesčetněkrát říkali, čím více se PES zlobí, tím jsou omezení přísnější.

PES a svatby

Oproti roku 2020 se vláda pokusila sestavit jasná pravidla, která stanovují, za jakých podmínek je možné pořádat jaké akce, kolik hostů na nich může být a jaká hygienická pravidla je nutné dodržovat. Tato pravidla určují i možné chování na svatbách a to přímo v samostatné sekci.

omezení svateb koronavirus pes

Je potřeba ale zdůraznit, že čím dál více se vládní opatření od samotné tabulky odchylují a je tedy nutné ji pomalu začít brát trochu s rezervou.

Roušky na svatbě?

Asi to poslední, co si přeje každá nevěsta je to, aby museli všichni hosté absolvovat jejich svatbu v rouškách a ideálně ještě s rozestupy většími než dva metry. Taková je ale bohužel současná realita a v současné situaci platí, že hosté musí skutečně mít nasazené roušky na svatbě po celou dobu trvání svatby. Stejně tak není možné uspořádat svatební hostinu v restauraci.

V průběhu svatebního obřadu platí pro snoubence a další osoby tomuto obřadu přítomné výjimka z povinnosti mít roušku. Po skončení obřadu již roušku mít musíte. Sundat si ji lze jen na nezbytně nutnou dobu pro pořízení fotografie.

Aktuální vládní omezení svateb – k 19.2.2021

Jaká je tedy aktuálně situace a jak můžete svatbu uspořádat? Podle vládního portálu je nyní možné svatby pořádat, ale pouze do 15 účastníků. Kvůli omezenému provozu restaurací a zákazu přítomnosti veřejnosti v nich, také nebudete moct svoje hosty pohostit.

Písmenkov, koronavirus a svatby

Vzhledem k dané situaci si uvědomujeme, že plánování svateb je pro budoucí novomanžele velice komplikované. Rádi bychom Vás tedy ujistili, že jsme na danou situaci připraveni tak, abyste měli přípravy svatby co nejsnazší.

V případě, že se vaše svatba nebude moct konat ve vybraném termínu z důvodu vládních opatření, vždy vracíme plnou částku za zapůjčení svíticích písmen a nezáleží nám na tom, jestli budou svatby zakázány úplně, nebo se vám prostě jen chce počkat na příjemnější atmosféru. Svatba v době covidu zkrátka není taková, jak by měla být.  Věříme, že vám to přípravy usnadní.

Držíme vám i nám všem palce a doufáme, že svatby omezení v letošním roce nepoznamenají tolik, jako v tom uplynulém.