Otázky a odpovědi ohledně půjčení písmen

Vzhledem k tomu, že se nám množí dotazy na svíticí písmena a rádi bychom vám poskytly všechny odpovědi hned, jakmile vás napadnou, rozhodli jsme se pro vás sepsat seznam otázek a odpovědí ohledně svíticích písmen. V ní se pokusíme shrnout všechny informace, které mohou ohledně vás, vaše rodiče, nebo kamarády ohledně půjčení písmen napadnout. Pokud se nám to nepovede dokonale, omluvte nás. A klidně nám napište, co by Vás zajímalo, nebo co máme doplnit.

Kdy půjčení písmen na svatbu začít řešit?

Ať už se rozhodnete objednat písmena, nebo celé nápisy na svatbu, mělo by vás určitě zajímat, kdy ideálně objednávku odeslat, aby byla písmena na vaši svatbu ještě dostupná. Nejlepší odpovědí je samozřejmě „čím dříve, tím lépe“, ale ne vždy to je možné.

Ve výhodě budou ti z vás, kteří nemají naplánovanou svatbu na hlavní sezonu, která trvá od června do září. V těchto letních měsících je poptávka zdaleka největší a doporučujeme tedy objednávat jakékoli služby, či svatební dekorace na toto období s co největším předstihem.

Věděli jste, že ročně se v České republice uskuteční zhruba 50 000 svateb, z toho více než 70% z nich právě v období od června do září?

Ve světě svateb jsou běžné objednávky i s ročním předstihem a svatební písmena nejsou žádnou výjimkou. Pokud víte, že půjčení písmen nebudete chtít vynechat, určitě neváhejte s včasnou objednávkou. A pokud potřebujete ještě více světýlek, vyrazte do Světýlkova!

Jaká písmena mizí nejrychleji?

Martin, Jirka, Petra, Kateřina. Co mají tato jména společného? Jsou velmi častá a ještě navíc mají velmi časté první písmeno ve jméně. Vzhledem k tomu, že nejvíce novomanželů chce mít na své svatbě právě iniciály ze svíticích písmen, tak ti z vás, kteří mají na začátku tyto písmena, by měli být ještě opatrnější a případně objednat písmena se žárovkami co nejdříve. Je vás zkrátka hodně a nemusí se dostat na všechny.

Níže jsme pro vás připravili přehled nejčastějších počátečních písmen křestních jmen, kterými byly obdařeny děti v devadesátých letech. Jak můžete vidět, více než polovina se dělí pouze o 5 písmen z abecedy.

První písmenoPočetPodíl
M15781416,9%
J12797413,7%
K758538,1%
P742548,0%
L716667,7%

Kam písmena na svatbě umístit?

Už víte, že svíticí písmena na svatbu prostě potřebujete a teď přemýšlíte, kam je umístit? Zkusíme vám pomoct. Vzhledem k tomu, že naše světelná písmena jsou poměrně odolná, nemusíte příliš dumat nad tím, jestli je umístit venku, nebo vevnitř. To je čistě na vás. Samozřejmě jde o zařízení napájené elektřinou, takže v případě silné deště je určitě doporučujeme vypojit, jistota je jistota.

Ideální umístění by ale mělo být takové, kde je rovná plocha, aby písmena mohla dobře stát, a odkud na ně hosté uvidí. Můžete je umístit třeba před mixážní pult DJe, před rautové stoly, nebo je umístit ke kamenné zdi v zahradě, pokud tam tedy bude.

Vzhledem k tomu, že každé písmeno je vybaveno LED žárovkami, tak nedochází ani k zahřívání a nemusíte se tak bát, pokud je začnou chtít zkoumat malé děti. V takovém případě je ale musíte opravdu dobře ukotvit, přece jen každé písmeno má na výšku 100 cm a váží zhruba 10 kilo, dávejte tedy prosím pozor.

Jak písmena zapojím?

Nezáleží na tom, jestli vyberete obří nápis LOVE, nebo se rozhodnete vytvořit vaše novomanželské iniciály z našich písmen, vždy budete řešit, jak písmena rozsvítit. Každé písmeno je vybaveno samostatným zdrojem, který je nutno zapojit do elektrické sítě.

V rámci půjčení písmen vás dle potřeby vybavíme prodlužovacím kabelem s vypínačem, abyste jednoduše mohli následně zapnout všechna písmena na ráz. Pokud víte, že budete potřebovat písmena rozsvítit někde uprostřed zahrady, jsme vybaveni i dlouhými přívodními kabely, ale nic není nekonečné. Určitě se nás ale nebojte zeptat, zkusíme vymyslet jak na to!