Jednoduché účesy na svatbu a jak se učesat sama?

A je to tady. Nadchází váš svatební den a vy přemýšlíte, jaké si pořídíte šaty, dort, jaké budete mít dekorace a spoustu dalších věcí. Alespoň, že ženicha již vybírat nemusíte. Ale rozhodně nesmíte zapomínat ani na své vlasy. Pokud máte ráda minimalismus a chcete nějaký svatební účes, co můžete zvládnout i sama, máme pro vás několik inspirací na jednoduché účesy na svatbu, kterými oslníte.

Romantický boční francouzský cop

K přípravě tohoto účesu nepotřebujete moc doplňků, stačí vám romantická čelenka na gumičce, trocha zručnosti – a samozřejmě lak na vlasy a pinetky. Čelenka může být klidně jednoduchá, jelikož bude z velké části skrytá ve vlasech. Jednoduché účesy na svatbu si můžete vytvořit i sama, stejně jako svatební líčení.

Postup

 1. Nasaďte si čelenku okolo hlavy, nutné je ale ji udržet přes vlasy, nikoli pod nimi.
 2. Z boční strany (záleží, na kterou stranu jste zvyklá nosit pěšinku), si zapleťte volnější francouzský cop, kolem čelenky dolů.
 3. Zbytek volně ležících vlasů rozdělte na malé části, které budete omotávat okolo čelenky po celé její části až ke konečkům.
 4. Můžete zafixovat pinetkami, které skryjete do vytvořeného účesu.
 5. Pořádně zafixujte lakem na vlasy – a elegantní účes máte hotov.

Jednoduchý vrchní drdol

Tento účes je nejenom rychlý a jednoduchý, ale hlavně velice elegantní. Hodí se jako doplnění zdobených honosných šatů díky své jednoduchosti. Budete potřebovat pevnou gumičku na vlasy, tupírovací hřeben, pinetky a lak na hlasy. Po vzoru filmu Pelíšky můžete drdol vylepšit prskavkou 🙂

Postup

 1. Vyčesejte si vlasy na temeno hlavy a pevně stáhněte gumičkou do copu.
 2. Nyní přichází na řadu tupírování. Nebojte se to klidně přehnat, vlasy budou stále elegantní. Natupírujte celý cop od kořínků ke konečkům, aby výsledný drdol vypadal opravdu nadýchaně.
 3. Vlasy rozdělte do malých pramínků, které budete stáčet pod gumičku – a vytvářet tak iluzi velkého drdolu.
 4. Každý pramínek pečlivě zafixujte pinetkami, které ukryjete dovnitř drdolu.
 5. Přestříkejte lakem na vlasy, aby vám účes vydržel celou svatbu.

Romantické zapletené copy

Tahle zapletená romantika je vhodná pro nevěsty k polodlouhými vlasy. Je neskutečně rychlý a snadný, ale přesto elegantní a oslnivý. Budete potřebovat šest gumiček, pinetky a lak na vlasy.

Postup

 1. Rozdělte si vlasy na tři části, abyste měla dva prameny po stranách a jeden vzadu hlavy.
 2. N úrovni uší stáhněte každou tuto volnou část gumičkou a zapleťte klasické francouzské copy, které zagumičkujete i dole.
 3. Boční copy připevněte pinetkami okolo spodní části hlavy přes sebe, prostřední cop připněte pod tyto překřížené copy.
 4. Pořádně připněte pinetkami, které schováte pod copy, hlavně upevněte konce culíků, aby nikde z účesu nevykukovaly.
 5. Pořádně zafixujte lakem na vlasy.

Doporučujeme se podívat na Youtube na různá videa. Samy se přesvědčíte, že jednoduchů účesy na svatbu mohou i skvěle vypadat. Také můžete svůj účes doplnit o francouzské spony. Už víte, jaký si vyberete?