Originální dárky z peněz: Jak kreativně darovat bankovky novomanželům?

Pokud se chystáte na svatbu, pak vás jistě trápí otázka, jaký by měl být svatební dar. Jestliže si nevíte rady, co by se páru mohlo líbit či hodit, originální dárky z peněz rozhodně neurazí. Nepochybně však více potěší, pokud budou peníze darovány kreativně než běžným nudným způsobem v obálce. Nabízí se několik různých možností, jak můžete snadno a zábavnou formou darovat peníze.

Připravte si deštník

Většinou nastávající manželé i svatebčané touží po nádherném jasném počasí v jejich výjimečný den a často na to nemají připravený nejvhodnější dresscode. Ne vždy se to však povede a přijde i déšť, ten však na svatbě znamená štěstí. Jestliže chcete pro novomanžele štěstí, nemusíte se spoléhat na počasí. Můžete jim totiž vytvořit originální dárek. Stačí svázat bankovky do ruliček a pomocí nitek je přivázat zevnitř deštníku do špice. To vytvoří při jeho otevření okouzlující dojem kapek deště, navíc páru zajistíte štěstí v jejich vztahu, a navíc je potěšíte peněžním darem.

Netradiční obraz

Vymyslet originální dárky z peněz se může zdát jako oříšek, avšak ve výsledku se opravdu nejedná o nic složitého. Další možností je složit peníze do originálního obrazu. Budete k tomu potřebovat pouze bankovky a rámeček na fotografii. Pak už stačí jen vymyslet nějaký motiv, ideálně blízký manželům, může se jednat třeba o jejich iniciály nebo datum svatby, případně cokoliv jiného, co je dva spojuje. Kreativitě se meze nekladou, tímto snadným způsobem můžete rychle vytvořit neobyčejný dar pro novomanžele.

Hledání pokladu

Jestliže nechcete jen tak předat dárek, pak můžete vyzkoušet i tento zábavnější způsob. Potřebovat budete dřevěnou truhlu. Do té pak přidejte podle její velikosti písek, mušle a kamínky, na závěr pak do truhly zakomponujte bankovky a mince. Pokud chcete vše udělat zajímavější, vymyslete místo na svatbě, kam tuto truhlu schováte. Pak už stačí jen vytvořit jednoduchou mapu, kterou předáte novomanželům. Ti už se pak o nalezení dárku postarají sami. Navíc je možná potěšíte zábavou, oni si pro Vás také připravili hry na svatbu!

Originální dárky z peněz – origami

Jestliže máte hodně trpělivosti, pak je skvělou možností složit bankovky do origami. Vybrat si můžete jakýkoliv motiv, který je novomanželům blízký nebo se vám jednoduše líbí. Pak už si stačí jen na internetu najít návod, jak na to, a začít skládat. Nejlepší je vybírat z motivů zvířat. Pokud však se skládáním origami nemáte velkou zkušenost, volte co nejjednodušší motiv. Skvěle se hodí například labutě, motýlci či rybičky. Důležité je dát si pozor, aby při skládání nedošlo k natržení bankovek.

Předat peníze lze mnoha různými způsoby, dejte proto sbohem fádní obálkové metodě. Namísto toho popusťte uzdu své kreativitě a zkuste vytvořit originální dárky z peněz. Pokud jste ženich, či nevěsta, můžete své hosty také popostrčit správným směrem taj, že jim už před svatbou předáte kartičky s žádostí o dar. Ať už to bude některý z výše zmíněných způsobů, nebo vymyslíte svůj vlastní, který obdarovávaný pár ocení.