Předsvatební příprava

Svatba si samozřejmě žádá hodně plánování, které vůbec není jednoduché. Je dobré vytvořit si seznam s body, na co byste určitě neměli zapomenout. Co však patří mezi ty nejdůležitější věci? Jakmile si vytvoříte jednoduchý harmonogram, všechny svatební záležitosti se vám budou zařizovat mnohem snadněji. Předsvatební příprava však potřebuje hodně pozornosti.

Půl roku před svatbou

Mezi to, co byste měli zařídit ze všeho nejdříve, patří stanovení termínu. Naplánujte si všechny podrobnosti, proberte svoje představy o celém dni a nezapomeňte na zajištění všech formálních náležitostí. V tomto čase je také dobré začít sestavovat seznam hostů a jídlo na svatební hostinu. S tím souvisí i vaše finanční možnosti, ty byste měli znát ještě před tím, než se pustíte do celého plánování.

Vyberte si vhodné místo pro svatební obřad, rezervujte si termín a také nezapomeňte zajistit prostorpro svatební hostinu. Další nezbytností je výběr svědků, svatebních šatů a snubních prstenů. Bude potřeba vyřešit také organizační záležitosti, jako je doprava na svatbu a případné ubytování. Přemýšlejte také nad podobou svatebního oznámení.

Abyste si zachovali pořádek v tom, co už na svatbu máte připravené, doporučujeme si udělat kompletní seznam. Využít můžete i check-list svatebních příprav od Svatebního šílenství.

Dva měsíce před svatbou

V této době se zaměřte na celkovou podobu svatby. Pravděpodobně budete chtít využít celou řadu služeb jako je například květinová výzdoba, dekorování a v neposlední řadě také fotograf. Firem specializujících se na svatby je mnoho, poohlédněte se proto po nějaké, která bude vyhovovat vašim představám. Nevěsta bude též potřebovat kadeřnici a kosmetičku. Předsvatební příprava zahrnuje také zasedací pořádek, ten se vám bude totiž jistě hodit. Na závěr pak ještě rozešlete svatební oznámení.

Měsíc před svatbou

Čas se krátí a je potřeba zaměřit se i na ty nejmenší detaily. Měli byste obvolat všechny, kteří vám mají pomoci s organizací svatby – fotograf, květinářství, cukrářství a podobně. Určete si definitivní podobu svatební kytice a dalších svatebních dekorací. Nezapomeňte ani na potřebnou výzdobu aut a myrty. Neváhejte s objednáním svatebního dortu a cukroví. Se svými blízkými také můžete konkrétně probrat průběh obřadu a jejich role. Drobnost, kterou byste neměli opomenout, je dostatek krabic a papíru na balení svatební výslužky.

Předsvatební příprava – poslední kroky

Posledních pár dní před svatbou už vás žádná velká předsvatební příprava nečeká. V tomto období se hodí naplánovat rozlučku se svobodou. Pak už vám bude stačit jen vyzvednout všechny náležitosti, které jste si objednali. Je dobré určit alespoň přibližný harmonogram svatebního dne. Pak už jen stačí svěřit se do péče kosmetičky, vyzkoušet svatební účes – a pak už se jen těšit na váš velký den.

Naplánovat celou svatbu není vůbec jednoduché. Předem daný seznam vám může výrazně pomoci. K ruce však mohou přijít také různé agentury, které se postarají o to, aby vše bylo v pořádku a včas zařízeno.