Místa na svatbu v přírodě

Svatbu už zdaleka nemusíte pořádat pouze v kostele. Vybrat si můžete jakékoliv místo, které vás osloví. To oceníte obzvláště, pokud milujete přírodu a chcete zažít obřad právě někde mimo civilizaci. Místa na svatbu v přírodě vám mohou nabídnout klid a krásné prostředí, které bude patřit jen vám.

Svatba v lese

Les poskytne intimní a kouzelnou atmosféru, přeci jen je to posvátné místo. Těšit se můžete na romantiku a klid, je proto dobré myslet i na pár důležitých zásad. Snažte se nejezdit do lesa zbytečně auty, vyberte raději dobře dostupné místo na okraji. Myslete také na udržení pořádku a ticha. Les je skvělý pro samotný obřad, pokud chcete zažít skvělou atmosféru, na oslavy si však raději najděte jinou lokalitu. Důležité je získat si pro svatbu v lese povolení od majitele lesa, toho najdete v katastru nemovitostí. Počítejte také s poplatkem za svatbu mimo obřadní místo, ovšem nemusíte se bát, že byste nenašli oddávajícího, který by nebyl ochotný oddat vás i na takovémto místě.

Místo pro vaši svatbu by mělo být alespoň trochu rovné a hlavně bezpečné, nevybírejte proto místa se skalami, svahy a propastmi.  Stejně tak dejte pozor, pokud budete chtít mít i v lese prskavky na svatbu! Kromě toho se snažte najít i menší hustotu stromů, aby hosté dobře viděli a fotograf měl dostatek prostoru. Vyhněte se chráněným krajinným oblastem. Cestu na místo svatby můžete označit stužkami na stromech nebo šipkami, důležité je však uklidit je. Les patří obecně mezi nejoblíbenější místa na svatbu v přírodě.

Svatba na louce

Louka je také oblíbeným místem pro romantickou svatbu, ať už ji chcete v jakémkoliv stylu. Stejně tak jako u předchozí varianty budete potřebovat povolení od majitele pozemku a dohodu s matrikou o venkovním svatebním obřadu. Nástrahami svatby na louce mohou být hlavně nepříznivé počasí, připravte se proto i na možnost, že louka bude podmáčená. Kromě toho myslete také na to, že se venku setkáte s hmyzem, obzvláště během teplých měsíců.

Místa na svatbu v přírodě sice mají své kouzlo, avšak musíte počítat s několika ústupky. Na louce totiž jen stěží zařídíte provedení různých tradic, jako je třeba rozbití talíře, také nebudete mít možnost tolika svatebních dekorací a dalších doplňků. Budete si tak muset vystačit pouze s tím, co nabízí příroda. Letní louka je krásná sama o sobě, všude je spousta květin a počasí bývá příznivé.

Rozhodně tedy absence různých moderních vybavení nebude na škodu. Pokud máte k přírodě blízko, můžete k oltáři vyrazit bez bot, podpatky totiž rozhodně nejsou praktické. Nemusíte řešit ani stolování, skvělou možností je totiž třeba piknikové posezení na dece.

Svatba na statku

Svatba na statku je nejlepší možností pro všechny milovníky zvířat a venkova. Výhodou je poskytnuté soukromí, nabídka ubytování a možnost rozmanitého dekorování, i přesto však zůstanete v blízkém kontaktu s přírodou. Statků, které nabízí možnost svatebního obřadu, je u nás velké množství, můžete si tak vybrat ten, který bude zcela vyhovovat vašim představám.

Vždy si však předem zjistěte podmínky obřadu, kapacitu a vybavení areálu. Vzhledem ke zvířatům na statku vás může čekat také řada opatření a zákazů, o těch se také informujte předem. Pokud však hledáte praktické a zároveň netradiční řešení, statek může být skvělým místem pro vaši svatbu. Obecně se místa na svatbu v přírodě stávají čím dál tím oblíbenějšími.

Svatební obřady už zdaleka nejsou pouze záležitostí oficiálních míst, vzít se můžete téměř kdekoliv dle vlastního uvážení. Pokud vás tedy láká klid a romantika přírody, neváhejte prozkoumat různá místa v okolí.