Boho dekorace na svatbu

Hledáte inspiraci pro svůj svatební den? Mezi velmi populární patří v posledních letech bohémský styl, zkráceně nazývaný „boho“. Charakteristické jsou pro něj originalita, svobodomyslnost a pestrost. Pokud vás láká právě tento přístup, přinášíme vám pár tipů, jaké boho dekorace na svatbu použít.

Boho styl

Bohémský neboli boho styl se zrodil z francouzské generace volnomyšlenkářů v 19. století. Dá se popsat jako kombinace stylů hippie, etno a gypsy, s velkým důrazem na pouto k přírodě. Charakteristické jsou pro něj pastelové barvy a přírodní dekorační prvky. Pokud chcete svatbu v boho stylu, tak především musíte dát co nejvíce z bohéma uvnitř sebe. Boho styl je hlavně pro ty, kdo si cení své nespoutanosti a nebojí se odlišovat.

Svatba v boho stylu a kde ji uspořádat?

Jelikož je jednou z hlavních charakteristik bohémské svatby osobitost, výběr místa, kde se odehraje, by měl především odrážet vaši osobnost a záliby. Současně je boho styl úzce spjatý s přírodou, takže můžete zvolit prakticky jakékoli své oblíbené místo v exteriéru. Samozřejmě ale myslete i na případnou nepřízeň počasí a svatebčany upozorněte na to, v jakých se budou pohybovat podmínkách.

svatba v boho stylu

Outfit na boho svatbu?

Boho svatební šaty se vyznačují jednoduchostí a lehkostí. Žádné stahující korzety. Žádné střihy, které vám neumožní se pořádně hýbat. Upřednostněte přírodní materiály a něžné, ženské zdobení. Ideální je krajka. Můžete si odpustit i nepohodlné podpatky a klidně si obout pohodlné sandálky. Líčení pro boho nevěstu je přirozené, jemné a účes není žádnou složitou konstrukcí nebo stovkou spon spoutaným drdolem. Spíše volte vlasy rozpouštěné, ozdobené živými květy.

Také ženich se nemusí trápit v kravatě ani saku. Díky pohodlnosti a přirozenosti boho stylu se klidně může ženit ve vzdušné košili a lněných kalhotách. Dokonce může mít i vyhrnuté rukávy a nohavice. Občas se dokonce snoubenci na svatbě ve stylu boho vydají říci si své „Ano“ naboso.

Boho svatební kytice

Svatební kytice ve stylu boho by měla být originální, přirozená a vyjadřovat vaši osobnost. Můžete si ji sestavit ze svých oblíbených květů a klidně se nebojte do ní přidat i netradiční prvky. Třeba obilné klasy nebo vaše oblíbené bylinky. Můžete si ji samozřejmě nechat navrhnout odborníky, ale lepší je, když ji sestaví nevěsta sama.

boho kytice

Boho dekorace na svatbu

Opět platí pravidlo osobitosti a unikátnosti. A pouto s přírodou. Na boho svatbě nemůže chybět velké množství živých květin. Doplnit je můžete dalšími přírodními dekoracemi, třeba různými bobulemi, ovocem či klasy. Fantazii se meze nekladou. Materiály volte přírodní, na jmenovky u svatební tabule můžete použít dřevo nebo třeba kamínky.

Nádherně bohémsky a romanticky budou po setmění vypadat světelné dekorace. Použijte lucerničky, svíčky, světelné řetězy nebo nápisy. Svatebnímu dortu ve stylu boho pak sluší jednoduchost a přírodní zdobení ovocem.

Pravý bohém je nezávislý, nespoutaný, miluje život a přírodu a věří v lásku. Pokud se s tímto přístupem ztotožňujete a nestaráte se příliš o to, „co budou říkat lidé“, boho styl je dokonalou volbou pro vaši svatbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *