Svatební nápisy

Pokud přemýšlíte, jakými poutavými prvky doplnit dekorace vašich svatebních oslav, můžete vyzkoušet různé svatební nápisy. Slouží jako oživující, ozdobné, někdy praktické a především originální prvky, kterými můžete své svatbě dodat zase o něco více osobitosti. Přinášíme vám několik tipů.

Svatební nápisy na židlích

Inspirován zahraničím, v posledních letech se objevuje na svatbách nový dekorativní prvek – nápisy na židlích novomanželů. Někdy v angličtině, jindy v našem rodném jazyce. Ozdobně vyvedené nápisy, často vyřezané z různých materiálů, mohou jednoduše označovat místo ženicha a nevěsty nebo třeba hlásat světu váš oblíbený citát o lásce. Často se používají dvouslovné nápisy, kdy každý z novomanželů má na židli jedno slovo. Například „Navždy spolu“. Fantazii se meze nekladou. Vyjádřete svou osobnost a vaši lásku.

nápisy na židle

Nápisy na stoly

Také svatební tabule bývají stále častěji ozdobené různými dekorativními nápisy. Mohou sloužit jako navigace například ke svatební kasičce nebo prostě jen zdobit, například úpravně vyvedenými slovy jako „láska“, „novomanželé“ nebo „Navždy spolu“. Platí zde samozřejmě pravidlo používat tyto ozdobné prvky s citem a vkusem. Nemělo by jich být příliš mnoho a laďte jejich barvu a materiály tak, aby se hodily k celkové výzdobě svatby.

Navigační cedulky a ukazatele

Už jsme zmínili nápisy, které mohou poutat ke svatební kasičce. Podobně, zavěšenými, nalepenými nebo napichovacími nápisy, můžete svatebčanům usnadnit orientaci celým svatebním dnem. Zejména pokud se vaše svatební oslavy konají v rozlehlejších prostorách. Nezapomeňte samozřejmě ani na navigaci na cestě na obřad a oslavy, obzvláště pokud se jedná o místo, které nejde až tak snadno nalézt. I cedule, která označuje odbočku k místu obřadu, už je součástí vaší svatby. Hitem současných svateb jsou také uvítací cedule na svatbu.

Hlášky do fotokoutku

Fotokoutky jsou v posledních letech oblíbeným doplňujícím prvkem na různých akcích a dostávají se postupně i na svatby. Svatebčané rádi budou mít originální památku z vašeho svatebního dne. Ve fotokoutcích pro ně můžete mít na výběr připravené různé cedulky s nápisy, se kterými se zvěční. Vážné nebo humorné.

Oblíbené jsou například následující hlášky do fotokoutku: „Jsem tu kvůli pití“, „Jsi na řadě“, „Svatba jako řemen“, „Byl(a) jsem toho svědkem“, Tým nevěsty“, „Tým ženicha“, „Okroužkováno“, „Chytila jsem kytici“. Samozřejmě můžete volit také nápisy romantické, například krátké básně nebo citáty o lásce, či stručně informativní, se jmény snoubenců a datem svatby.

Světelné svatební nápisy

Svatební oslavy obvykle nekončí před setměním. Spolu se soumrakem můžete své svatbě dodat nové kouzlo. Pomohou vám v tom stále oblíbenější světelné svatební nápisy. Často se používá osvětlený nápis „LOVE“ nebo iniciály novomanželů. Seženete je v různých barvách a dekorech a není nutné je kupovat, dají se zapůjčit.

svatební iniciály

Jako u všech dekorativních prvků, také u svatebních nápisů platí, že je třeba je užívat s mírou a citem. Nechcete, aby svatebčané strávili celý váš svatební den čtením nápisů. Nějaké ale do svatební dekorace začlenit je osvěžujícím a při vhodné volbě jejich vyvedení také velmi vizuálně atraktivním prvkem. A můžete jimi dát do celkového stylu vašeho Velkého Dne zase o něco více ze sebe…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *