Rekvizity do fotokoutku: Zapůjčit, nebo raději koupit?

Jestliže hledáte způsob, jak si ze svatby a dalších podobných událostí zachovat ty nejkrásnější vzpomínky, pak je fotokoutek tou pravou volbou. Navíc si v něm užijete také spoustu zábavy. Zařizování však není jen tak, potřebovat budete rekvizity do fotokoutku.

Je důležité rozhodnout se, zda si je chcete jen zapůjčit, anebo se rozhodnete pro jejich nákup. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody.

Výhody zapůjčení rekvizit

Jestliže se rozhodnete pro pronájem profesionálního fotokoutku na plánovanou akci, můžete se spolehnout na skvělý servis a perfektní fotografie. Pronájem fotokoutku je praktickým řešením, pokud se nechcete o nic starat a užít si s hosty celý den, přičemž se můžete pobavit u tvoření fotografií.

Ve většině případů s pronájmem fotokoutku kromě techniky a zkušeného personálu dostanete k dispozici také vybrané pozadí a řadu veselých rekvizit. Díky tomu je vše kompletní a máte tak o starost méně. Výběr mnohdy bývá široký, jelikož tyto společnosti mají dlouholeté zkušenosti, takže se nemusíte bát, že byste nenašli to pravé. Ve fotokoutku můžete také snadno použít svíticí písmena.

Pokud nepotřebujete tak komplexní řešení, můžete své hosty potěšit analogovými fotoaparáty. Nabízí se buďto pořízení jednorázových fotoaparátů, nebo půjčení polaroidu!

Nevýhody zapůjčení rekvizit

Hlavní nevýhodou zapůjčení rekvizity do fotokoutku může být hrozba jejich poničení. Společenské akce totiž mnohdy bývají veselé, a tak se může během chvíle stát, že nechtěně poškodíte některou z rekvizit.

V takových případech je mnohdy třeba pronajímateli vynahradit škodu. To se prodraží hlavně u fotografických pozadí a dražších rekvizit. Pokud se tedy nechcete stresovat starostí o jednotlivé doplňky, bude lepší zakoupit si vlastní. Jestliže obavy nemáte, může být pronájem praktickým řešením, jak vybavit fotokoutek.

Kdy se rozhodnout raději pro nákup?

Rekvizity do fotokoutku můžete sehnat již za pár desítek korun, přičemž zábava s nimi bude k nezaplacení.

  • Zakoupení vlastních rekvizit se vyplatí hlavně v případech, kdy je svatba či jiná akce stylizována do konkrétního tématu.
  • Pronajímané doplňky bývají většinou neutrální.
  • Pokud tedy toužíte po něčem specifickém, bude jednodušší objednat přímo konkrétní rekvizity pro danou událost.
  • Další výhodou navíc je, že vám vybrané produkty už zůstanou.
  • Můžete je tak využívat i při dalším focení, nejen ve fotokoutku.

Užijete si tak s nimi zábavu kdykoliv, přičemž tyto rekvizity do fotokoutkuzaplatíte pouze jednou. Nebudete navíc muset řešit jejich případné poškození a náhrady. To se vyplatí hlavně v případech, kdy chcete pozvat stovky hostů.

Zkuste vyrobit vlastní rekvizity do fotokoutku

Nabízí se ještě jedno řešení, které pro někoho může být tím pravým. Celou řadu rekvizit si totiž zvládnete vyrobit sami. Zejména se jedná o bubliny s vtipnými hláškami, party doplňky a podobně. Je však třeba značná dávka kreativity a času, abyste vše stihli připravit. Můžete tak ovšem získat jedinečné rekvizity šité přesně na míru. Skvělým řešením je najít kompromis – některé z rekvizit vyrobíte sami a doplníte je poté těmi nakoupenými.

Náš tip: Oblíbené jsou ve fotokoutku například také paruky, party brýle, tematické doplňky, ale třeba i plyšáci a mnoho dalšího. Využít můžete také různé dekorace, jakými jsou balónky, girlandy či třeba květiny. Rozhodně se nemusíte držet při zemi, právě rekvizity jsou tím, díky čemu budou fotky a jejich tvorba zábavné a jedinečné.

Jestliže se rozhodujete, zda rekvizity do fotokoutku nakoupit, nebo vám bude stačit pronájem, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Velký vliv na rozhodování může mít cena dle toho, jaký rozpočet na svatbu máte. Jestliže se vám líbí nabídka rekvizit pronajímaná s fotokoutkem, nemusíte nadále nic řešit. V opačném případě je však třeba trochu zapátrat na internetu a jistě najdete spoustu věcí, které se dokonale hodí na danou akci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *