Pronájem stodoly na svatbu – proč jsou stodoly tak oblíbené?

Uspořádat svatbu na krásném místě je asi to první, co si přeje každá budoucí nevěsta. A samozřejmě také to, aby vyšlo perfektně počasí. To druhé sice neovlivníte, ale tu první část rozhodně můžete. Mezi nejpopulárnější místa, kde nyní pořádat svatbu, jsou rozhodně vesnická stavení a takové prostory, kde je úzké spojení s přírodou a možnost použití přírodních materiálů a dekorací. Nejlepší možností je tedy najít si vhodný pronájem stodoly na svatbu a máte z velké části vyhráno.

Proč pronájem stodoly na svatbu?

Každá svatba je jiná a každý novomanželský pár si představuje svoji svatbu jinak. Někdo si přeje hodně hostů, někdo chce mít svatbu pouze v kruhu dospělých, někdo dá přednost utajené svatbě. Tou nejobvyklejší ale bývá svatba se zhruba padesáti hosty, kteří jsou vždy tvořeni rodinami a nejbližšími přáteli. Kde ale takovou svatbu uspořádat? Ve stodole.

Pronájem stodoly na svatbu má mnoho výhod, které níže rozebereme, ale mezi ty hlavní patří, že se jedná o prostorná stavení, účelově zařízení a pokud se řídíte aktuálními svatebními trendy, tak jsou stodoly rozhodně číslem jedna. Využít zde můžete přírodní dekorace pro svatbu v boho stylu, rozzářit stodolu světýlky a použít také výraznější slavobrány, které skvěle vyniknou.

Pokud uvažujete o pronájmu stodoly na vaši svatbu, určitě ji rezervujte s velkým předstihem. Uvidíte, že poptávka je opravdu vysoká.

svatba ve stodole vypadá skvěle

Výhody stodoly

Jaké jsou tedy hlavní výhody stodoly pro uspořádání svatby? Je jich hned několik a níže si je rozebereme.

Prostornost

Samozřejmě není možné plošně tvrdit, že každá stodola je obrovská, ale ve většině případů to tak je. Často jsou také svatební stodoly vytvořeny z bývalých statků, takže jsou v okolí pole, nebo lesy a na pozemku je také dostatek místa. To oceníte zejména, pokud budete mít více hostů a je možné očekávat hodně aut. Stejně tak při větším počtu svatebčanů se mohou hosté během svatebního dne v celém místě lépe rozprostřít

Účelnost

Stodola není nijak složité stavení. Nejčastěji jde o stavbu, která je tvořena jen obvodovou stěnou a střechou. Často jsou také odhaleny všechny stavební prvky a můžete se tak těšit na surovost dřevěných trámů a často i odhalené kamenné zdivo. Takový prostor je poté radost zdobit a můžete si být jisti, že fotky ze svatby budou vypadat skvěle

Univerzálnost

Až budete chystat svou svatbu, vždycky pamatujte, že počasí nemusí vyjít přesně podle představ a je potřeba mít připravenou i mokrou variantu. V případě stodoly máte automaticky vyhráno, protože v horkém dni se hosté uvnitř ochladí a naopak při dešti budou automaticky v suchu.

Praktičnost

Jak už bylo zmíněno výše, tak většina svatebních stodol je logicky přetvořená z bývalých stavení, které musely být především praktické. Tato vlastnost jim zůstala i pro pořádání svatby a to hlavně z toho důvodu, že v nich často nehrozí, že byste něco rozbili. A pokud ano, oprava pravděpodobně nebude stát „majlant“

stodola a světýlka

Jak stodolu vyzdobit?

Každá stodola je unikátní a potřebuje také svůj vlastní přístup v případě svatební výzdoby, ale měli byste se řídit dvěma pravidly, aby vše vypadalo naprosto dokonale.

Sladění s objektem

První zásadou, kterou je dobré se řídit je to, abyste se sladili s duchem celého objektu. To by měl být výchozí bod při plánování svatebních dekorací, které v místě použijete, protože tyto prvky zkrátka nezměníte. Pokud je uvnitř stodoly kamenné zdivo, pravděpodobně bude celý prostor působit úplně jinak, než když budou vevnitř použiti červené pálené cihly.

Kontrast

Na svatbě je potřeba, aby vše ladilo a celkově aby jednotlivé prvky výzdoby dávaly smysl jeden vedle druhého. Zároveň je ale možné přinést i nějaký výrazný prvek do výzdoby, který může být hodně kontrastní ke všem ostatním dekoracím. Může to být například použití barevného skla, nebo i nějaký předmět, který přitahuje pozornost sám o sobě – jako například minibus přetvořený na pojízdný bar, nebo svíticí písmena.

barevný minibus na svatbě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *