Netradiční místa na svatbu – Kde to bude mít šmrnc?

Jedním z prvních kroků při plánování svatby je místo konání. Tradičně svatby bývají na zámcích a hradech. Možná ale přemýšlíte o kreativnějším prostoru, tak jako čím dál tím více párů poslední roky. Často páry vymýšlí prostory takové, které se více pojí s jejich záliby a koníčky. Podívejte se na netradiční místa na svatbu, kde by se mohla svatba odehrávat.

Divadlo

Divadla jsou úchvatné prostory a mít svatbu na jevišti? To je prostě nádhera! Divadelní prostory jsou velkolepé a dýchá z nich historie. Když se ještě prostory vyzdobí světýlky a dalšími svatebními dekoracemi, bude to vypadat naprosto fantasticky. Svatba v divadle může být také tematicky pojatá. Většina divadelních her je o lásce, proto rozhodně inspiraci najdete snadno.

Náš tip: Divadel je v Česku opravdu hodně, od obrovských po malá divadýlka. Určitě budou rádi, když se rozhodnete mít svatbu u nich

Tělocvična

Jste oba milovníci sportu a v posilovně trávíte několik dnů v týdnu? Nebo jste se dokonce seznámili v tělocvičně? Tak proč tam i nemít svatbu. Velké tělocvičny budou náročnější na vyzdobení, ale pomocí girland, světýlek, balonků a dalších dekorací uděláte z „pouhé“ tělocvičny nádherný svatební prostor. Stále častěji se také objevují posilovny ve starých budovách, kde často dýchá industriální duch, nebo například cihlové zdi. Tyto prostory mohou vypadat skvěle. Pokud svatbu stihnete ještě v době covidu, můžete také provozovateli díky vaší svatbě vypomoct a nejspíš se vyhnete i zapocenému ovzduší v posilovně.

svatba v posilovně

Kemp

Seznámili jste se na táboře? Nebo jen máte oba dva velmi kladný vztah ke kempování a je to vlastně váš životní styl? Ať je to jakkoliv, kemp je úžasné místo na svatbu. V letních měsících, kdy je venku krásně teplo si to moc užijete. Udělat z kempu romantické místo vhodné na svatbu jde samo. Příroda udělá své, a když přidáte svatební dekorace a světýlka, tak to bude vypadat úžasně. A zde by se i velmi hodila svítící písmena. Můžete vzít dvě podle počátečních písmen jmen novomanželů.

Jaká další místa na svatbu v přírodě připadají v úvahu?

Další možností, ve které můžete kemp zapojit, je spojit samotnou svatbu se svatební cestou. Pokud chcete malou svatbu jen ve dvou, je to možná ideální volba, stačí si pronajmout obytné auto a můžete vyrazit.

AirBnb

Možná jste překvapeni, protože o AirBnb jste slyšeli jen ve spojitosti s ubytováním při cestování. AirBnb nabízí spoustu nádherných domů a bytů, a dokonce mnoho z nich vyloženě nabízí své prostory na konání oslav a svateb. Na AirBbB můžete také najít prakticky cokoli, od pronájmu střešních apartmánů v centru měst, po velké dřevěné sruby v místech, kde nepotkáte živáčka. A i když jsou ceny některých nemovitostí pro běžný výlet často vysoké, při pořádání svatby se to dá přežít.

Náš tip: Nebojte se hledat i v nabídce AirBnb, můžete najít opravdu krásná a neobvyklá místa, navíc oproti klasickým svatebním místům za super cenu.

Planetárium

Samotné planetárium vytvoří kouzelnou atmosféru pro váš obřad. Ani není potřeba velká výzdoba, stačí pár svatebních dekorací a máte vystaráno. Pokud jste obdivovatelé hvězd a planet, možná je to vhodné místo právě pro vás. Navíc pokud budete chtít pěknou vzpomínku ze svatby, můžete si v planetáriu nechat zvěčnit polohu hvězd v okamžik vaší svatby a nechat si vyrobit obraz hvězdné oblohy jako vzpomínku.

Svatba v Praze? Na netradiční místa není problém narazit!

Továrna

Mezi další netradiční místa na svatbu určitě patří industriální haly a výrobny. I když můžete nejprve namítat, že výrobní haly, stroje a podobné kulisy se ke svatbě vůbec nehodí, opak může být pravdou. Staré továrny jsou často velmi zajímavé a jejich vnitřní prostor je často velkolepý.

svatba v továrně

Knihovna

Jste oba knihomolové a bez knihy neustále po ruce nedáte ani ránu? Tak co mít svůj velkolepý den v knihovně? Prostory knihoven jsou velkolepé, elegantní a historické. Co se týče výzdoby knihovny, tak zde to bude asi malinko komplikovanější, protože často jsou přítomny staré a křehké knihy. Na druhou stranu ty budou pravděpodobně tou nejhezčí dekorací, pokud jsou knihy vaší největší vášní.

Letiště

Jste oba cestovatelé tělem i duší? Tak co uspořádat svou svatbu na letišti? Letadla jsou navíc naprosto úžasná kulisa. Kráčet po runwayi za svým protějškem a říci si tak své ANO? Pokud najdete malé letiště, tak to určitě nebude problém. A pokud jste odvážní a budete chtít svatbu opravdu ve velkém stylu, může nevěsta, nebo ženich, seskočit na samotný obřad padákem.

3 odpovědi na “Netradiční místa na svatbu – Kde to bude mít šmrnc?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *